Rozhovor s Dena Design

Před nedávnem jsme Vám poprvé nabídli také nádherné bavlněné látky dvou designérek značky Free Spirit, Dena Designs a Heather Bailey. Protože Vás určitě zajímá, kdo tyto designérky jsou a co je inspiruje při jejich tvorbě, položili jsme oběma několik otázek, na které zde pro Vás odpovídají. Rozhovor s Dena Design Jméno: Dena Fishbein
Místo narození: 03. Jan
Bydliště: Lafayette, Kalifornie
Vzdělání: Bakalářský titul v oboru umění na University of California v Los Angeles
Životní fylozofie: Věnuj se s nadšením tomu, co každý den děláš.

Jak jsi začínal jako textilní návrhář?
S prací textilní designérky jsem začala ihned po studiu. Textilní design jsem nikdy nestudovala, ale v novinách jsem zahlédla inzerát pro textilní designéry na volné noze a řekla jsem si, že prostě pár designů nakreslím a zjistím, zda by měli zájem. Koupila jsem si trochu barvy a malý štětec a pustila jsem se do toho. Myslela jsem si, že to bude obtížné a namáhavé, ale bylo to docela přirozené. Pomyslela jsem si jen „Páni, to je super! To se mi líbí.“ A to byl začátek.

Popiš jeden typický pracovní den ve tvém studiu
Můj typický pracovní den začíná tak, že se ráno podívám na e-maily a pak asi hodinu provádím rešerše na počítači, dívám se na různé nástěnky na Pinterestu a hledám inspirativní obrázky. Snažím se malovat každý den. Mám po svém boku dvě úžasné ženy, Kristin a Heidi, které se mnou spolupracují a s kterými vyvíjím společně své designy. Já udělám veškeré kreslení a ony pak převezmou zpracování obrázků na počítači.

Jaké pracovní náčiní používáš nejvíce?
Mým nejdůležitějším pracovním nástrojem je můj štětec.

Jak ovlivňuje Tvůj soukromý charakter Tvoje dezény? Patří obojí dohromady?

Má osobnost a mé designy se doplňují. Žiji svým životem a jsem obklopena věcmi, které mám ráda. Svůj domov považuji za určitý druh uměleckého projektu. Neustále měním malé detaily, maluji nábytek a přidávám maličkosti, které objevím na bleším trhu. Jsem šťastná, když mohu každý týden na svém domově nebo ve studiu něco změnit. Je to neustálý živý proces. Jsem šťastná povaha a když maluji, chtěla bych tento pocit štěstí vyjádřit prostřednictvím svých designů. Miluji barvy a moc ráda kombinuji florální motivy s geometrickými tvary a vytvářím tak svěží a veselý vzhled.

Čím jsi dosáhl prvního úspěšného okamžiku jako textilní návrhář?

V prvním roce, když jsem začala s textilní tvorbou, jsem byla strašně šťastná. Myslím, že fakt, že jsem byla neškolenou malířkou, mi ve skutečnosti pomohl. Můj přístup k malbě byl naivní a to mě odlišilo od ostatních designérů a dodalo mi to vlastní rukopis. V tom roce byly designy mého ložního prádla na obálce katalogu Macy‘s a mé dekorační látky na obálce jednoho textilního časopisu. Když jsem viděla své designy vytištěné, nemohla jsem tomu ani uvěřit. Za tento šťastný začátek jsem velmi vděčná. Dodalo mi to sebevědomí, které jsem potřebovala, abych mohla dále pracovat co nejlépe. Nikdy nevíš, co umíš, dokud to nezkusíš.

"Mnohokrát děkujeme Deně za rozhovor.

Chcete se dozvědět více o Dena Designs a Heather Bailey? V tom případě se podívejte i na webové stránky obou těchto designérek, kde najdete ještě více informací o nich i o jejich tvorbě."

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *